Blog

Co wpływa na cenę apartamentu?

Rynek nieruchomości przeżywa rozkwit, a większość Polaków posiadających spore oszczędności w bankach, zamiast trzymać je na lokatach, decyduje się inwestować w nieruchomości, które zyskają na wartości w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwłaszcza w obliczu inflacji.

Jeśli jednak chodzi o znalezienie wymarzonej nieruchomości w stolicy, czy to w celach inwestycyjnych, czy osobistych, często musimy iść na kompromis. Na przykład, jeśli chcesz kupić większe mieszkanie, ale nie masz milionów na koncie bankowym, będziesz musiał rozejrzeć się za bardziej odległymi obszarami z dala od centrum miasta.

Cena mieszkania może się różnić w zależności od kilku czynników:

  • jak daleko jest od centrum miasta,
  • dzielnicy miasta,
  • dewelopera,
  • i standardu wykończenia.

Przykładowo, jeśli szukasz mieszkania blisko centrum nad rzeką, zapłacisz więcej niż w mniejszym bloku otoczonym starszymi kamienicami. Negocjacje są również ważne, ponieważ zazwyczaj niemożliwe jest uzyskanie dużej zniżki od dewelopera z rynku pierwotnego, ale wciąż istnieje wiele szans na przebicie ceny.

Jeśli masz ograniczony budżet, miasta przygraniczne są dla Ciebie najlepszym wyborem. Mowa o przygranicznych miejscowościach Marki, Zmierzno, Jabłonna i Józefowska. Wadą tych przygranicznych miejscowości jest duża odległość do centrum i często do pracy. W związku z tym należy spodziewać się długich dojazdów i korków, zarówno rano, gdy jedziemy do centrum, jak i po południu, gdy stamtąd wracamy.

Po prawej stronie Warszawy najlepszą opcją jest prawobrzeżna część miasta, szczególnie dla młodych ludzi. Obejmuje to prawobrzeżną część miasta, taką jak prawobrzeżne dzielnice Białołęka, Wawer itp. Dzielnice te mają duży potencjał rozwojowy ze względu na swoją wielkość i znaczne tereny zielone. Ponadto w niedalekiej przyszłości w okolicy planowane są stacje metra. Oznacza to, że w miarę upływu czasu można wynajmować mieszkanie dla siebie, a później pod inwestycje.

Włochy to podobna tania dzielnica w lewobrzeżnej części Warszawy. Jej główną zaletą jest bliskość głównej obwodnicy Warszawy. Jest to również jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic zarówno pod względem kulturalnym, jak i infrastrukturalnym dla mieszkańców.

12 000-14 000 zł za metr kwadratowy nikogo już nie szokuje. Widzieliśmy to już na Woli i Mokotowie! Im droższy budynek, tym bardziej wyjątkowy – czy to stara kamienica, nowoczesny wieżowiec, czy jeszcze coś innego, tym będzie drożej. Najwyższe ceny w stolicy sięgają nawet 30 000 zł za metr kwadratowy – różnica między przedmieściami a centrum jest więc ogromna. Oczywiście cena zależy również od tego, jak blisko głównych atrakcji miasta, takich jak kultura i biurowce, które stają się coraz bardziej powszechne na Woli i w okolicach Pałacu Kultury. Są jednak miejsca, które są jeszcze droższe, takie jak Konstancin i Podkowa Lechna – to jedne z najdroższych miejsc w Polsce.

Jak widać, rozpiętość cenowa w stolicy jest ogromna. Wybierając mieszkanie, z pewnością powinieneś kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami, nie zapominając jednak o finansach. Jeśli jednak chcesz uniknąć wszystkich analiz i wysiłków potrzebnych do znalezienia odpowiedniej oferty, możesz polegać na ALLIANCE REALTY.

Nasi agenci z ponad 2000 podpisanych umów pomogą Ci znaleźć perełkę, której szukasz w każdych warunkach rynkowych. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów kontaktując się z ALLIANCE REALTY: +48 533 79 2222 lub rent@a-realty.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zaciekawić również: